Elektrina zo slnka: cesta k energetickej nezávislosti a stabilnejšiemu rozpočtu

Elektrina zo slnka: cesta k energetickej nezávislosti a stabilnejšiemu rozpočtu | SNP Capital Energy

Enormne vysoké účty za elektrinu sú strašiakom každej domácnosti, podnikov či obcí, ktorých cieľom je rozvíjať svoje okolie. Súčasná kríza spôsobila, že samosprávy dnes nemajú čím „kúriť a svietiť“ a vo svojich rozpočtoch ledva nachádzajú peniaze na opravu ciest, budovanie infraštruktúry či rozvoj komunít. Ako z toho stavu vykľučkovať?

Cestu k finančnej rezerve a zníženiu nákladov na energie predstavuje solárna energia. Najčastejší spôsob, ako efektívne využiť energiu zo slnka, je inštalácia solárnych panelov, teda výroba elektriny prostredníctvom fotovoltických systémov. Tie sú efektívne bez ohľadu na ročné obdobie a energiu vedia vyrobiť aj počas menej slnečných dní.

Nielenže ide o obnoviteľnú energiu, ktorá neprodukuje žiadne emisie skleníkových plynov alebo iné škodlivé látky, no tak isto neprodukuje hluk a fotovoltické panely si nevyžadujú náročnú údržbu.

Elektrina zo slnka: cesta k energetickej nezávislosti a stabilnejšiemu rozpočtu - SNP Capital Energy

Poďme ale k rozpočtu

To, čo robí solárnu energiu skutočne výhodnou, sú práve minimálne výdavky za vyprodukovanú elektrickú energiu. Samozrejme, ľudom bežne robia vrásky vysoké vstupné náklady na inštaláciu fotovoltických panelov, ich návratnosť a tiež otázka životnosti. Tej sa však báť nemusíte, kvalitné fotovoltické panely od certifikovaného dodávateľa vám vydržia desiatky rokov.

Obavy môžete zahodiť za hlavu aj pri predstave o vysokej vstupnej investícii. Po boku správneho partnera môžete totiž vstupné náklady skresať na nulu. Spoločnosť SNP Energy stavia solárne panely na budovách v mestách a obciach v rôznych kútoch Slovenska bez poplatku za inštaláciu. Jej základnou filozofiou je totiž zabezpečiť im stabilitu a zelenú energiu za poznateľne nižšiu cenu ako je trhová a poskytnúť tak možnosť rastu im, aj celému okoliu.

Okrem ochrany životného prostredia a priamych finančných výhod, ktoré vedú k energetickej nezávislosti, môže inštalácia solárnych panelov na budovách takisto zvýšiť hodnotu samotnej nehnuteľnosti a pomôcť miestnym komunitám. V rozpočte totiž vďaka využívaniu solárnej energie zostáva viac financií na miestny rozvoj či na nečakané výdavky.

Udržateľný rozvoj ako jeden z hlavných pilierov podnikania

Téma fotovoltiky je čoraz aktuálnejšia aj pri formovaní stratégií udržateľnosti, ktoré sú zásadné v boji s klimatickými zmenami a na ktoré tlačí Európska únia. V súvislosti s cieľmi dosiahnuť uhlíkovú neutralitu a minimalizovať dopady na životné prostredie firmy či samosprávy siahajú po obnoviteľnej energií, rozširujú svoj vozový park o elektromobily, zvyšujú mieru triedenia odpadu či cirkularity a podstupujú kroky k šetreniu spotrebovanej vody. To všetko dokážu zvládnuť s minimálnymi nákladmi – na solárny pohon.

Zelená transformácia s využitím najmodernejších technológií nám tak výrazne pomáha čeliť klimatickým zmenám a okrem čistejšieho životného prostredia prispieva aj efektívnejšiemu hospodáreniu.

Buďte pevným základom vašej zelenej budúcnosti

Zverte svoju budúcnosť do našich rúk a užívajte si benefity, ktoré prináša zelená energia. Máme viac ako 20 rokov skúseností v energetike, investičných projektoch a s prácou s hedgeovými fondami a obchodnou burzou.

Staňte sa súčasťou spoločnosti a ľudí, ktorí svojím zasadením pracujú v rámci energetického a kapitálového sektoru s oddanosťou a vášňou. Naším cieľom je vytvárať dlhodobé vzťahy s tými, ktorí veria v hodnoty týchto odvetví a svoje úsilie venujú ich napredovaniu.

Staňte sa súčasťou

  • SNP Capital Energy s. r. o.
  • Námestie osloboditeľov 3/A 040
  • 01 Košice - mestská časť Juh
  • IČO: 55157742
  • DIČ: 2121885436
  • IČ DPH: SK2121885436
  • IBAN: SK40 0200 0000 0047 2517 2158
  • faktury@snpenergy.com

Aktívne spolupracujeme so špičkou na trhu. Hľadáme spolu inovatívne fotovoltické riešenia a vyvíjame technológie, ktoré pomáhajú znižovať náklady na energie a šetriť životné prostredie.

Staňte sa našim partnerom